Projekt nr 1 skończony

Dwa miesiące pracy. Najłatwiej nie było. Zużyłam 12 motków włóczki baby merino .

Tunika robiona w całości – zaczęłam od dołu, na podkrój pach zaczęłam dodawać oczka tak, by ostatecznie osiągnąć ilość oczek potrzebnych na długość rękawa. Na drutach miałam zatem oczka jednego rękawa – przodu i drugiego rękawa. Zrobienie jednego rzędu to prawie 10 minut pracy. Na wysokości dekoltu robótkę podzieliłam na pół, zrobiłam podkrój szyi zamykając symetrycznie oczka . Po stronie pleców dodałam po obu stronach tyle oczek – ile pierwotnie zamknęłam na dekolt. I znowu miałam na drutach mnóstwo oczek. Po osiągnieciu szerokości rękawa zaczęłam zamykać oczka . Ważne dla mnie były notatki. Szczegółowo pisałam sobie jak dodawałam oczka – i tak samo robiąc tył musiałam zamykać oczka. Wzór miał swoje dobre i złe strony. Złe – bowiem wymaga naprawdę skupienia i dokładności, dobre – można liczyć sobie kwadraciki co ułatwia bardzo pracę. Na koniec osobno zrobiłam plisę na dekolt i ją po prostu doszyłam. Na wykończenie rękawów – nabrałam na końcach po 48 oczek i robiłam ściągacz „na okrągło”.

Z uwagi na spore zainteresowanie wzorem dołączam schemat wzoru i opis jak go czytać i zrealizować.

Opis:

Schemat obejmuje środkową część wzoru – łącznie 31 oczek. Po prawej i lewej stronie schematu pokazana jest kolejność rzędów , po prawej dodatkowo kolor nitki.

Każde kolejne dwa rzędy robimy jednym kolorem.

Rząd I,II – przerabiamy oczkami prawymi, kolor czarny

Rząd III – przerabiamy oczkami prawymi, kolorem białym. Gdy na schemacie jest kratka czarna – oczko przekładamy z drutu lewego na prawy bez przerobienia, a nitka biała pozostaje z tyłu robótki.

Rząd IV – przerabiamy oczkami prawymi, kolorem białym. Gdy na schemacie jest kratka czarna – oczko przekładamy z drutu lewego na prawy bez przerobienia, a nitka biała pozostaje z przodu robótki.

Rząd V – przerabiamy oczkami prawymi, kolorem czarnym. Gdy na schemacie jest kratka biała – oczko przekładamy z drutu lewego na prawy bez przerobienia, a nitka czarna pozostaje z tyłu robótki.

Rząd VI -przerabiamy oczkami prawymi, kolorem czarnym. Gdy na schemacie jest kratka biała – oczko przekładamy z drutu lewego na prawy bez przerobienia, a nitka czarna pozostaje z przodu robótki.

Wzór jest powtarzalny co 6 oczek. W przygotowaniu filmik z realizacji tego wzoru.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *