Gobelinowa torba na szydełku

Dzieło moich ostatnich 3 tygodni :))

Torba zrobiona z bawełny – dość grubej. Wyszło jej dość sporo z uwagi na tkany pasek, który ma swoją oddzielną historię. Miał być ciekawy, kolorowy i nie robiony szydełkiem lecz inną techniką. Ostatecznie – padło- na tabliczki.  Skąd tabliczki ? To już praca mojego Mężulka i nie tylko. Stąd wielkie dzięki za pocięcie sklejki.

Samo tkanie na tabliczkach – bardzo ciekawe. Miałam problem z mocowaniem tego – jeden koniec sznurków zaczepiłam na klamce – drugi – na poręczy krzesła. Dwa dni i efekt gotowy. Jak na pierwszy raz – jestem zadowolona.

Trochę o torbie – do noszenia na ramieniu, lub na skos. Zapinana na zamek. Do środka wszyłam płótno . Zrobiłam też dwie kieszenie – jedną dużą i dwie mniejsze.

Z chęcią przeczytam komentarze – zapraszam do dzielenia się swoimi uwagami, czy też pytaniami.

2 komentarze

  1. właśnie odkryłam mochile 😀 i szukam pomysłu dla siebie.
    Próbowałam dziergać, ale nie potrafię wymyślać wzorów. Podpowiesz skąd ty je bierzesz? I jeszcze jedna rzecz: gdy mochilę robi się dookoła jak torba -worek to nie ma rzędu powrotnego. W dzierganiu jest. I moje pytanie: czy w rzędzie powrotnym przerabiasz wzór tak jak w rzędzie poprzednim czy jednak każdy rząd to kolejny fragment wzoru… Oj…nie wiem jak to wytłumaczyć lepiej. Zastanawiam się np. co z tym pierwszym oczkiem wzoru – normalnie przerabia się go do połowy jednym kolorem a zamyka drugim. Jak to zrobić w rzędzie powrotnym?
    Kilka lat temu też tkałam na tabliczkach, ale znowu to samo: nie umiem rozpisać wzoru, a gotowych w internecie (takich z rozpisaniem na tabliczki brak).

    1. Co do wzorów – najpierw wybieram kolory , w jakich chciałabym torbę. Później – praca twórcza – czyli kartki w kratkę i kolorowe kredki. Musisz ustalić sobie – ile półsłupków potrzebujesz na jeden okrąg – u mnie to 240 lub 300. Wzór jest powtarzalny – czyli, jedna część to będzie np. 40 oczek . Takich części byłoby wówczas 6. Rozrysowujesz sobie taką jedną część . I właściwie to wszystko. Co do samej techniki – worek robisz na około. Zaznacz sobie pierwsze oczko i na koniec każdego rzędu przerabiaj oczko ścisłe. W mochili nie ma rzędu powrotnego. Postaram się nagrać filmik – bowiem mam w planach kolejną – ale bardziej kolorową wersję. Co do tabliczek – spójrz na stronę https://www.youtube.com/watch?v=wlzFmaMPscU. Program jest bezpłatny. Nie wiem czy pomogłam – ale obiecuję – filmik z robienia kolorowej torby będzie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *